Energiecompensatie energierekening

Zo krijg jij de energiecompensatie (van € 380) op je rekening

Om huishoudens nog dit jaar te compenseren voor de hoge energiekosten, krijgt iedereen een korting op de energierekening. Het gaat om een bedrag van 190 euro per energieaansluiting in zowel november als december. Dit komt neer op in totaal 380 euro.

Toch is de communicatie vanuit energieleveranciers ondermaats, want is het is niet duidelijk hoe en wanneer de energiecompensatie wordt gerealiseerd. Dat komt vooral omdat de overheid zo laat is met het aankondigen van de steunmaatregel. Huishoudens weten dus nog niet waar ze precies aan toe zijn.

Hoe zit het nou?

We geven antwoord op de 4 meest gestelde vragen:

1. Hoe wordt de energiecompensatie uitgekeerd?

Ieder energiebedrijf krijgt per aansluiting 380 euro (twee keer 190 euro) van de overheid om huishoudens te compenseren.

Dit geld kan op verschillende manieren worden ingezet:

Je energieleverancier moet zo snel mogelijk laten weten hoe je de compensatie krijgt. Je hebt hier dus zelf geen invloed op.

De compensatie is overigens niet hetzelfde als de energietoeslag. De toeslag bedraagt namelijk eenmalig 1300 euro en is nog maar enkele maanden aan te vragen.

Wat doen de grote energieleveranciers?

Zo keren de grote energieleveranciers de 190 euro per maand uit:

Tip: Op Energievergelijk.nl vind je precies per leverancier hoe en wanneer de energiecompensatie wordt uitgekeerd.

Stel dat de energiecompensatie wordt gebruikt als compensatie voor je termijnbedrag en deze 256 euro bedraagt. Dan betaal je voor de maanden november en december dus maar 66 euro.

En stel dat je voorschot op 130 euro per maand ligt. Dan krijg je dus nog 60 euro op je rekening gestort van je energiebedrijf.

Goed te weten: de 380 euro korting is slechts één van de zeven steunmaatregelen die het kabinet inzet om de energierekening te dempen. De overige zes vind je hier terug.

2. Wanneer krijg ik de korting uitgekeerd?

Wanneer je de eindejaarskorting krijgt uitgekeerd, is hoogstwaarschijnlijk afhankelijk van de dag waarop de energieleverancier normaal gesproken het voorschotbedrag incasseert.

Stel dat je op zevende dag van de maand het termijnbedrag betaalt. Dan ligt het voor de hand dat de korting op 7 november en 7 december wordt verrekend.

Je hoeft je niet apart ergens aan te melden om voor de energiecompensatie in aanmerking te komen, maar trek wel aan de bel als je eind december nog geen compensatie hebt ontvangen.

Bart Koenraadt (energie-expert)

Wie keert uit?

Je krijgt de tegemoetkoming uitgekeerd van de energieleverancier waar je de eerste dag van de betreffende maand een energiecontract had.

Stel, je stapt per 20 november over naar een andere energiemaatschappij. Dan krijg je voor de maand november de tegemoetkoming van je oude leverancier en voor december van het bedrijf waar je naartoe bent geswitcht.

Benieuwd of je goedkoper uit kan zijn bij een andere leverancier? Check het eenvoudig hier.

3. Kom ik altijd in aanmerking voor de compensatie?

Ja, in principe heeft ieder huishouden met een eigen elektriciteits- en/of gasaansluiting (kleinverbruik) recht op de energiecompensatie van 190 euro per maand. Zelfs als je een voordelig vast contract hebt of als je maandelijkse energielasten minder dan 190 euro zijn, wordt je dus gecompenseerd voor het volledige bedrag.

Weigeren?

Je kunt het geld niet weigeren, omdat leveranciers verplicht zijn om de korting door te geven. Wel wordt op sociale media opgeroepen om het bedrag van 380 euro te doneren als je dit niet hard nodig hebt. Denk bijvoorbeeld aan mensen in nood of aan de voedselbank.

Het geld weggeven als je er warmpjes bij zit, is nobel, maar niet verplicht. Iedereen in Nederland krijgt vroeg of laat te maken met stijgende energieprijzen. De korting is dan ook voor heel veel Nederlanders een welkome compensatie.

Bart Koenraadt (energie-expert)

4. Wat als ik een gedeelde aansluiting heb?

De grootste zorgen leven bij huishoudens met een gedeelde gasaansluiting, bijvoorbeeld in flats en appartementencomplexen met meerdere wooneenheden.

Hebben zij ook recht op de energiecompensatie?

Als we teksten van de overheid volgen, komt de korting alleen ten goede bij een kleinverbruiksaansluiting. In het geval dat er meerdere huishoudens op één grote aansluiting zitten, wordt er dus geen tegemoetkoming verrekend. Hier kan bijvoorbeeld sprake zijn bij een collectief energiecontract.

Er wordt nog wel naar een oplossing gezocht om huishoudens met een gedeelde aansluiting te laten profiteren van het prijsplafond. Een motie daarover is inmiddels aangenomen.

Dít soort nieuws voortaan als eerste?

Zet Energievergelijk.nl aan als voorkeursbron en Google laat je ons energienieuws vaker en sneller zien. Eén vinkje, meer is het niet.

Zet het vinkje aan
Geschreven door: Koen Kuijper

Koen is al jaren actief als energie-expert. Hij volgt dagelijks de ontwikkelingen in de energiemarkt. En met advies op maat ondersteunt hij huishoudens en is hij het vertrouwde gezicht in de media.

Meer over Koen Kuijper

416 reacties

Reageren
Karin Sabatino 19 oktober 2022

Wij hebben bij Vattenfall warmte en bij Essent Electra, hoe gaat dat?

Eric 19 oktober 2022

Hoe gaat het met gas van essent en stroom van vattenfall? Van wie krijg ik die €190,- ?

ERWIN KIP 19 oktober 2022

Ik heb de jaarrekening net in September gehad, ik betaal elke maand 60 euro, hoe doen ze dat dan met die 2x 190 euro per maand? Hoef ik dan 6 maanden niets te betalen aan Essent ?

Cor 19 oktober 2022

@ERWIN KIP

Krijg je volgens mij twee maande € 130,- op je rekening gestort

Jan Verhoeven 19 oktober 2022

@ERWIN KIP
Dat is aan Essent om te bepalen, maar wat er tot nu toe is gecommuniceerd wordt dat waarschijnlijk bij je volgende jaarrekening verrekend. Je kan dus wel je termijnbedrag zelf verlagen om daar rekening mee te houden.

Ghammers 19 oktober 2022

Nou weet ik het nog niet.
Stroom van Essent en gas van Eneco.
180 euro per aansluiting.
Hoe gaat het nou werken?

Lucas 19 oktober 2022

@Ghammers
de energie maatschappij, dus ESSENT

Pieter Zijlstra 19 oktober 2022

Waarom negatief starten met de stelling dat de communicatie ondermaats is.
Zoek niet te vroeg geen spijkers op laag water.

De tegenzeur. 19 oktober 2022

@Pieter Zijlstra
Ja dat doen we wel zeker, want niemand weet iets dus de communicatie is wederom ondermaats. Deze spijker is WEER in de bodem verzand.

Van Wissen.j.f 19 oktober 2022

Essent klant, ben nooit overgestapt, van vast naar variabel. Nu ben ik plotseling een variabele klant. Nooit zelf voor getekend . Dus RaRa hoe kan dat. Met dank aan Essent

Cleopatra 20 oktober 2022

@Van Wissen.j.f
Hoogst waarschijnlijk is jouw vast contract net afgelopen. Goed lezen…ook de mini letters of vergrootglas Erbij

Martin 19 oktober 2022

@Van Wissen.j.f

Dan zal je vast contract afgelopen zijn en dan wordt het automatisch variabel

Jaap 19 oktober 2022

@Van Wissen.j.f
Na het aflopen van je vaste contract (afhankelijk van hoelang je dit zelf hebt vastgelegd) wordt je automatisch een variabele klant. Als je dit niet wilde, had je een nieuw langdurig contract moeten afsluiten. Dit is dus geen gekke streek van de energiemaatschappij o.i.d.

Mkrul 19 oktober 2022

@Van Wissen.j.f

Bij mij ook zo,maar je kan gewoon per maand opzeggen.ze geven op dit moment geen vaste contracten meer.ben keurig geholpen door een medewerker van Essent(telefonisch) die me dit uitlegde.ben nog steeds bij Essent want heb wel voordeel op stroomals jarenlange klant

Lurken 19 oktober 2022

@Van Wissen.j.f

Klopt zo is het ons ook gegaan altijd klant van essent
Vast contract van 5 jaar afgelopen sinds juni zonder vragen variabele klant zonder vragen of iets
Voor de rest zoek maar niet
Bellen uren in de wacht hangen dan lijn verbroken al 4x zo gebeurt
Dankjewel essent

Anita Voorsluis 19 oktober 2022

@Lurken
Dan zou ik zsm naar het juridisch loket gaan en aan de bel trekken want dat mag natuurlijk nooit

Sjoerd 19 oktober 2022

@Anita Voorsluis

Hoezo juridisch loket?

Persoon had een 5 jarig contract en deze liep in juni af. Je gaat dan automatisch over in variabel, want bij wet is het zo geregeld dat iemand niet afgesloten wordt bij einde contract.

Persoon kan dus zelf ergens een nieuw contract afsluiten of bij Essent blijven.

Maar nergens maakt Essent een fout. Persoon had ook al 1 jaar voor aflopen kunnen verlengen met 3 jaar door zelf te bellen.

Annemieke 19 oktober 2022

@Sjoerd

Nee dat laatste klopt niet. Wij zijn klant bij Powerpeers en hebben vorig jaar toen gas even een dieptepunt kende gebeld met de vraag of we opnieuw een contract konden afsluiten omdat ik wist dat ons contract dit jaar afliep. We stelden zelfs een ev. boete voor. Kon niet zei klantenservice omdat dat contractbreuk zou zijn. Nu zijn ook wij de ….

Louis 20 oktober 2022

@Annemieke

@Sjoerd heeft gelijk dat was tot voorheen mogelijk bij essent.
Kleinere leveranciers zijn al eerder gestopt met aanbieden van langdurige contracten.
Als @Lurken op tijd had gereageerd dan had hij/zij gewoon een Vast contract kunnen afsluiten.
Word er niet gereageerd dan word het automatisch omgezet in variabel contract.
Een energiebedrijf is niet verplicht om vaste contracten aan te bieden.
Schuld ligt niet bij Essent.

Dylan 19 oktober 2022

@Van Wissen.j.f
Staat gewoon in het contract. Je moet ook niet blind iets tekenen en dan vervolgens gaan klagen.

Riet 19 oktober 2022

Ik heb blokverwarming maar ook een apart contract voor de elektriciteit, dus mijn vraag is of ik dan de compensatie ontvang via die leverancier. De levering voor het gas is 100 euro bij de huurprijs en elektriciteit is nu 60 euro die ik via een contract betaal aan oxxio

Sanne 19 oktober 2022

@Riet ik heb precies hetzelfde alleen betaal ik 160 euro bij de huurprijs. Ik denk zelf dat je het bedrag krijgt van oxxio want de blokverwarming valt denk ik niet onder kleinverbruikers, maar wie weet komt daar nog duidelijk in.

R. Grootboer 19 oktober 2022

Wat heb je aan een verrekening via het voorschot? (Engie) Uiteindelijk betaal je de afrekening.
Voorbeeld: Stel ik betaal 12(maanden) x 100,00 voorschot is Euro 1200,00.
Mijn verbruik is 1800,00. Dus moet ik eigenlijk nog 600,00 betalen.

Nu krijg ik 2×190=380 korting. Dus uiteindelijk zal ik 220,00 moeten voldoen.
Engie verrekend deze 380, 00 in het voorschot.
Dus ik betaal 12×100=1200. Ik krijg aan voorschot 380 van Engie (1200-380)= dus 820 voorschot betaald. Ik verbruik 1800, dus moet nu nog 980,00 betalen!
Het lijkt er dus op dat ik geheel geen Euro 380 compensatie krijg.
De verrekening via voorschot bedrag is de verrijking van het energiebedrijf.

Ies 19 oktober 2022

@R. Grootboer
Het bedrag van het voorschot moet je erbij tellen dus 1580 als voorschot betaald
De 1800 verbruik blijft staan, blijft 1800 – 1580 = 220 euro. Gewoon het zelfde.

Jeltje 19 oktober 2022

@R. Grootboer Waar zijn die € 380,00
nu opeens gebleven? Lekker gewinkeld?

Eef 19 oktober 2022

@R. Grootboer
Je begrijpt het niet helemaal. Je hebt gewoon 1200 aan voorschot betaald, ook als die 380 eraf is gehaald. Dus jij betaalt nu 1200-380= 820 aan voorschot. Maar de waarde blijft 1200 aan voorschot voor jouw leverancier. Dus blijft het als je 1800 verbruikt gewoon deze rekensom:
1800-1200= 600,- dat jij bij moet betalen.
Je hebt dan dus 380,- minder voorschot betaald én de eindrekening blijft hetzelfde. Die 380 komt er niet bij op je eindrekening.

yvonn 19 oktober 2022

@R. Grootboer
Je rekent verkeerd. Je voorschot van 380 haal je van je voorschot af, maar dat blijft gewoon hetzelfde. je blijft die 100 euro betalen en dat is niet -380. de 380 verreken je bij het resterende bedrag.
ps. als je je voorschot omhoog doet, hoef je niet bij te betalen. Ik betaal 45×12= 15 euro per maand teveel. Dat betekend ook niet dat ik ineens minder teveel betaal. die 380 komt erbij. Hoe dat voor mij uit pakt zal ik nog wel zien.

Els Kronenburg 19 oktober 2022

@R. Grootboer
Zo hoort het natuurlijk niet te werken. De energiemaatschappij hoort op uw rekening (in uw voorbeeld) die 380 in de eindafrekening niet op het voorschot in mindering te brengen, maar op het verschuldigde bedrag. Anders gezegd: voor wat betreft de eindafrekening moeten ze uitgaan van een betaald voorschot van 1200 euro, niet van 820. Dat klopt ook, want die 320 euro krijgen ze feitelijk van de overheid. Wel even goed opletten of het inderdaad zó gebeurt.

BJ 19 oktober 2022

@R. Grootboer.
Het wordt aan voorschot betaald: 1200 PLUS 380 = 1580.

1800-1580= 220 nog te betalen

Albert 19 oktober 2022

@R. Grootboer

Heer,
Van het bedrag afrekening € 980 moet u de € 600 na te betalen in minderjng brengen ( als u dat inmiddels reeds heeft gedaan) dan ziet u dat het resultaat het berekende bedrag in uw eersre berekening gelijk zal zijn n.l
€ 980 – € 600 = € 380.

Denise 19 oktober 2022

Ik vind het een goede maatregel. Er wordt eens voor de verandering ook gedacht aan de personen die fulltime werken en daardoor net teveel verdienen om andere bijslagen te ontvangen. Ik ben blij dat de overheid inziet dat elke Nederlander werkend of niet er de dupe van is geworden. Jammer dat energieleverancier als eneco bijvoorbeeld nog steeds in staat waren 400miljoen winst te maken het afgelopen jaar. Waarom bekijkt de overheid dat niet? Werkend Nederland mag de komende jaren hard in de portomonee kijken om de staatsschuld af te lossen terwijl de energieleveranciers er goed rijk van zijn geworden

Pijnappels 19 oktober 2022

Ik heb gas van eneco en stroom van essent hoe doen ze het dan uitkeren?

Rene 19 oktober 2022

@Pijnappels
goeie vraag…
ik heb dus stadsverwarming.

nou hoe zit dat? niemand een antwoord?

Roel 19 oktober 2022

Rare wereld, de 1 wordt “rijk” van zijn energiecontract, de ander straatarm.
Hier verdienen we al jaren aan ons contract, maar dit jaar wordt het wel extreem met al die regelingen.
Verbruik is hier 125 kuub gas (alleen voor warm water eigenlijk) en elektriciteit 5.300 kWh (met een elektrisch auto)
Gas betalen we eigenlijk al jaren van de energiebelasting teruggave op elektriciteit dus die laat ik even buiten beschouwing.
Wekken 7.300 kWh op, daarvan leveren we 2.000 terug a 34 cent is 680 euro
Overstapbonus 380 euro.
Compensatie nov en dec 380 euro.
Dus sowieso al 1.440 euro meer terug dan wat we betalen, daar komt nog bij dat ik verwacht dat we over 2022 nog meer terug krijgen door de verlaging van de energiebelasting.
Raar landje is Nederland ook…

yvonne 19 oktober 2022

@Roel
Dan moet je ook even erbij zeggen wat je betaald hebt voor je panelen natuurlijk… 1440 euro is geen winst, maar een terugbetaling van een investering.

Roel 19 oktober 2022

@yvonne

Nog geen 800 euro, zie mijn reactie elders. 5000 euro gekregen aan subsidie en btw teruggave.

Jan 19 oktober 2022

@Roel
En de zonnepaneeltjes heb je bij een pakje boter gekregen? Want daar is heel je berekening ‘rijk worden’ op gebaseerd.

Roel 19 oktober 2022

@Jan

Die heb ik voor 90% gekregen van de NAM/BV Nederland. Netto investering was nog geen 800 euro.
Dus niet bij een pakje boter, maar bij wat kleine scheurtjes in de wandafwerking binnen…

Henrie 19 oktober 2022

@Roel
Geen raar landje: je hebt geïnvesteerd in zonnepanelen. En die leveren je opbrengst. Je verdient dus niets aan je contract, zoals je schrijft, maar aan je investering in zonnepanelen. Zou je geen panelen hebben gehad, dan moest je wél bijbetalen…

Dus gewoon slim/goed geïnvesteerd!

Martijn 19 oktober 2022

Als eerste dient de investering terug verdiend te worden voordat je gaat verdienen. Wat daarna komt is het opnieuw moeten investeren, mochten er componenten van de installatie stuk gaan. Tip zorg dat je het verschil opzij zet en een buffer opbouwt om te herinvesteren in je woning. Mocht je dan nog overhouden, blijf inzetten op een duurzamer huis zodat je minder afhankelijk word van de energiemaatschappijen en de overheid!

Roel 19 oktober 2022

@Martijn

Die was in een jaar terugverdiend, doe alles verder zelf dus buiten aanschaf en tijd is de herinvestering redelijk beperkt (al zijn de glimmende plaatjes wel een stuk duurder geworden)
Ik wacht af voor ik van het gas af ga, opties zijn nu nog niet interessant voor ons. Als het acceptabel kan in onze optiek zullen we dat zeker doen.

Tom Elzinga 19 oktober 2022

Wauw, dit is dus hoe het putje van de maatschappij eruit ziet. Praat vooral verder. Dit is genieten. *popcorn*

Graadje hoger 19 oktober 2022

@Tom Elzinga

Proest

Rene 19 oktober 2022

En zo hebben de energie bedrijven alles in de hand, energiebedrijven gaan niet failliet ze verdienen er miljoenen aan en dekken zichzelf goed in. De overheid is in alles veel te traag met als gevolg dat veel huishoudens in de problemen zitten en veel kleine bedrijven de deuren kunnen sluiten .

Pietje Slim 19 oktober 2022

Ik betaal lekker 59 euro. en lekker warm. kwestie van slim denken hoe. 199 – 59 is dan ook lekker 140 euro terug. en dat lekker x 2. lekker toch? zo verdien er ik ook nog eens lekker op. lekker 280 euro. en dan straks weer lekker de jaarafrekening. krijg ik nog meer lekker terug. want verbruik nog eens lekker minder dan 59. lekker leven toch?
geloof mij, jullie kunnen het lekker ook. alleen jullie doen het allemaal lekker verkeerd. maar wat voel ik mij lekker.

Sinas 19 oktober 2022

@Pietje Slim

Lekker mooi

Jan 19 oktober 2022

@Pietje Slim

Heerlijk deze sarcasme 🙂 @Roel let je op :))))

Jeroen 19 oktober 2022

@Pietje Slim
Ja we zijn niet allemaal. Raket geleerden .en hebben een 3 jaar contract eind verleden jaar afgesloten wat een stelletje clown reacties ook , ga JE LEKKER wees blij dat je wat krijgt zeker vergeten wat de boodschappen en benzine kost ook .

Rene 19 oktober 2022

@Pietje Slim
Eerste woordje wat je geleerd hebt zeker ……..lekker

Wim 19 oktober 2022

Even een opmerking op pietje slim..
Vergeet je dan niet dat je maandtermijn daarna per maand 241 gaat kosten per
in plaats van 59 euro p.m maand Pietje Slim

Henrie 19 oktober 2022

@Wim
Stel je dat daarna toch gewoon weer naar beneden.

HC 19 oktober 2022

@Rene 14x lekker…. haha

Bea 19 oktober 2022

Het is een beetje een wassen neus vind ik. De vermindering energiebelasting (heffingskorting) zou in 2023 omhoog gaan naar 941 euro gaan, maar gaat in plaats daarvan omlaag naar 597 euro. Dus eigenijk krijgen we het bedrag dat we anders volgend jaar gekregen hadden, nu alvast op de rekening (of wordt verrekend).

Overigens lijkt verrekenen met het maandvoorschot of de jaarafrekening me toch het meest logisch? Als mensen de 2x 190 apart gestort krijgen is het nog maar de vraag of ze het geld nog hebben tegen de tijd dat de jaarafrekening bijbetaald moet worden…

Dick 19 oktober 2022

@Bea
Klopt helemaal Bea. Ik zou de overheid wel willen kussen……als ik genaaid wordt wil ik ook zoenen. En dat worden we nl ook, keer op keer.

Corine 18 oktober 2022

Wat als de energieleverancier heeft besloten om het te verrekenen met de jaarafrekening, en hij gaat failliet?

LouiseS 18 oktober 2022

Ik vind het gewoon schandalig dat de mensen met een vast contract deze compensatie ook krijgen. Zij hebben namelijk geen dubbele tot driedubbele verhoging per maand hoeven te betalen, dus waarom wel meedelen dan?
Mezelf als voorbeeld: van 147 euro naar 272 euro.

Cleopatra 20 oktober 2022

@LouiseS Die Louis S toch.

Michael 19 oktober 2022

@LouiseS

En ik vind het belachelijk dat de energietoeslag van 1300 euro niet voor iedereen is. De enige die daar gebruik van kunnen maken zijn de waardeloze uitkering trekkers, mensen die niet willen werken.

En kom niet aan met ik kan niet werken, iedereen kan werken.

Janneke 20 oktober 2022

@Michael

Ik heb uigezaaide kanker, word niet meer beter, dus de uitspraak van iedereen kan werken ,achterwege ! vrije keuze is niet waar !
ik heb gelukkig nog 2 jaar een vast contract van € 200 p.m Essent
maar ook € 180 p.m extra medicatie kosten .
anders was ik dus ten onder gegaan , met mijn WAO uitkering.
Mensen veroordeel elkaar nu eens niet !
probeer elkaar te helpen,als dat niet kan te respecteren.

Cleopatra 20 oktober 2022

@Michael Aha, u valt zeker NET buiten het stoombootje, neem ik aan. Wat een stomme opmerking. Ga je schamen.

Peet Hoefsmit 19 oktober 2022

@Michael o wat een vreselijke aso instelling heb jij zeg! Ga je heel diep schamen. In de bijstand zitten naast de zogenaamde nietsnutten ook mensen die chronisch ziek zijn, gehandicapt, in een rolstoel zitten, kanker hebben en terminaal zijn. En die moeten ook maar werken. Laat jij jezelf maar eens heel goed nakijken want psychisch zit het behoorlijk fout bij jou als je zo’n instelling hebt. Je mag het niet maar ik zou je bijna een ziekte toewensen zodat je ervaart wat het is en dan kijken we of jij nog kan werken.

Heni 19 oktober 2022

@LouiseS

Waarom is dat schandalig? daarbij: het klopt niet wat u schrijft. De meeste mensen met een jaarcontract moeten ook aanmerkelijk meer betalen. U vindt het niet schandalig dat ook miljonairs en miljardairs die compensatie krijgen?

Jan van Ewijk 19 oktober 2022

@LouiseS
U had ook een vast contract kunnen sluiten maar waarschijnlijk elk jaar gaan shoppen bij andere energie maatschappijen eigen schuld.
En nu een ander niks gunnen?

Jeroen 19 oktober 2022

@LouiseS
Weer zo’n jankerd en wie niemand wat gunt ook alles is duurder dus iedereen kan het gebruiken en ik kijk ook niet naar een ander of mis gun ook iemand niet denk dat die mensen die nu profijt hebben echt wel moeten sparen voor de jaren die er aan komen ook .

Bert 19 oktober 2022

@LouiseS
Ja dan had je ook een vast contract moeten afsluiten maar je dacht slimmer te zijn.
Door het niet te doen
En nu moet de overheid jou!!!!!! compenseren
Door je eigen fout.

Jelle 19 oktober 2022

En wat te denken van de mensen, die al behoorlijk in de slappe was zitten?

Pech 19 oktober 2022

@LouiseS

Je had de keus om te kiezen bij je leverancier.
Je ging voor Variabel
Dus niet haten op mensen , die vast contract hebben. Gun iemand.
Hoe je draait of keert
Iedereen heeft er recht op ! Klaar

Pech 19 oktober 2022

@LouiseS

Je had de keus om te kiezen bij je leverancier.
Je ging voor Variabel
Dus niet haten op mensen , die vast contract hebb

Ans 19 oktober 2022

@LouiseS

Helemaal gelijk.. echt belachelijk ..vast contract komen er zo wie zo goed vanaf en nu dit extra

Horst 19 oktober 2022

@Ans

Had je maar in het verleden naar Essent moeten gaan en een vast contact moeten afsluiten.Wij betalen nog geen 100 euro en de mensen met een ander contact dan die dan die waar het de goedkoopste is

Pietje Slim 19 oktober 2022

@Horst Ah, onze ‘energieadviseur’ . nou, ik betaal lekker 59. iedereen kan als je verdiept in de onderdelen van tarieven en kosten. en splitsen naar 2 energieleveranciers. nou, zou jou niet eens als energieadviseur willen hebben zelfs. en dat met een huis met 4 kamers. kwestie van slim zoeken en de moeite doen. alleen vertel niet hoe en bij welke. lang leve Essent. laat mij dus niet lachen @Horst.

Igo Thai 19 oktober 2022

@LouiseS
Vind je dit niet een beetje egoïstisch van je .

Ray 19 oktober 2022

@LouiseS
Jou reactie slaat nergens op. Zeker zo een azijn zeikerd die niet rond kan komen

Jolita 19 oktober 2022

@LouiseS

Beste Louis ben blij dat je zo weinig betaald wij dus gezin van 4 betalen al zeker 10 jaar elke maand 420 netjes vast contract dus volgens jou geen recht op compensatie ik zou willen dat we zo weinig moesten betalen als jou ik vind schandalig dat je zo reageerd op mensen met vast contract wij betaalde al het 3 dubbele van jou en nee we zijn een gewoon werkend gezin dus niet rijk mag het eens een meevaller

Frans 19 oktober 2022

Mensen zit elkaar niet af te kammen doe normaal iedereen heeft een betalingsprobleem toch met al die hoge kosten

JB 19 oktober 2022

@LouiseS

Maar dat is de keuze die jij maakt toch als jij kiest voor een vast contract en iedereen krijgt hetzelfde dus waarom mis gun jij een ander

Ferry 19 oktober 2022

@LouiseS
Ik heb een jaar contract.
Ben al van 125 naar 300 gegaan.
Straks ga ik naar 650 dankzij het prijs plafond.
Zonder dat ga ik naar 1000+

Gezin van 4 en electrische auto thuis aan de oplader.

Sarina 19 oktober 2022

@Ferry

Bereken ook even wat je aan kosten kwijt zou zijn aan benzine, en trek dat af van die € 650,-. Dat is uiteindelijk jouw energiekosten.

Jan Barts 19 oktober 2022

@Ferry
Maar waarom neem je de auto mee in je vergelijking? Ben je daardoor extra benadeeld? Een ander heeft een auto op benzine en betaald aan de pomp een flink bedrag (+ hogere mrb) dat streept behoorlijk tegen elkaar weg….

Piet 19 oktober 2022

@Ferry

Het gezin van 4 was EIGEN KEUZE en electrische auto ook ! Dus nu niet daarover zeuren

Henk 19 oktober 2022

@Piet dus iemand die in de bijstand zit ook eigen keus?

Gerda 19 oktober 2022

@Henk

Absoluut eigen keus, overal personeelstekort.
Je kunt worden wat je wilt, behalve waar je hersenen voor nodig hebt.

Sbr 19 oktober 2022

@Piet
Jou keuze energieook

Josine van der Sluijs 18 oktober 2022

Ik heb 2 energieleveranciers, 1 voor electriciteit en 1 voor warmte.
Wie keert uit?

Dakt 20 oktober 2022

@Josine van der Sluijs
Ben je nou echt zo dom of lees je niet wat er geschreven wordt? Als je de moeite neemt om even wat berichten te lezen zie je het antwoord

Jos 18 oktober 2022

Indien ze de voorschotbedragen verlagen met deze korting dan gaan we toch op het einde de eindfactuur toch terug moeten betalen? Of zie ik het verkeerd..

Peter 18 oktober 2022

@Jos, stel
1) je betaald nu elke maand 200 euro voorschot. Op je jaarafrekening zal dan staan dat je gewoon 200 hebt betaald, terwijl je daadwerkelijk maar 10 betaald. (Of er staat 10+190compensatie).
2a) je betaald nu elke maand 100 euro voorschot. Daarom krijg je deze maand 90 euro teruggestort van je maatschappij in plaats van dat je wat betaald. Op je jaarafrekening staat nu ook 100 voor deze maand.
2b) je betaald nu elke maand 100 euro voorschot. Deze maand betaal je niets en krijg je niets. Op je jaarafrekening staat nu dat je deze maand 290 euro hebt betaald (of 100+190compensatie). 3) je betaald normaal 100 euro per maand. Deze maanden ook; er veranderd niets. Op je jaarafrekening zou normaal en voorschot van 12×100=1200 staan, waar dat dit jaar 2×190 euro compensatie extra op staat. Nu staat er dus opeens een voorschot van 1580 euro. Stel, je verbruik over het jaar zal precies 1000 euro zijn geweest, kreeg je normaliter 200 euro terug, maar dit jaar 580 euro. Dat is 380 euro meer dan in een normale situatie.

Dick 19 oktober 2022

@Peter

Bedankt voor je uitleg . Volgens mij de enige juiste benadering dat de energiemaatschappij bij eindejaars afrekening gewoon 12x het vooraf vastgestelde voorschotbedrag in rekening brengt en onder aan de streep die 180euries in mindering brengt. Anders is het een sigaar uit eigen door (wat het eigelijk al was door verlaging van energiebelasting). Nu maar hopen dat de energiemaatschappijen het ook begrijpen!!?

Gonny 18 oktober 2022

Als iedereen 190 per maand krijgt.november en december.
Dan ook de mensen die 130 voorschot betalen…er staat die krijgen dan 60 euro gestort.
Dan hebben ze geen 190 gekregen.
Elke inwoner kreeg 190
Rijk of arm
Duur voorschot of niet
Dus is de berekening fout
Als je 130 voorschot krijgt.moet je gewoon 190 krijgen

Antje 19 oktober 2022

@Gonny

Als je 130 betaalt hoef jij in nov en dec dus niks te betalen en je krijgt 2 x 60 euro op je rekening

Lian 19 oktober 2022

@Gonny dat voorschot is dan verrekend van die 190, dus die 130 hoeven ze niet te betalen die 2 maanden, en per maand krijgen ze dan nog is 60 euro gestort extra want 130+60 is 190. Dus klopt wel.

Joannie 18 oktober 2022

@Gonny, je hoeft dan toch die 130,== niet te betalen en krijgt nog 60,== erbij.

Marjon 19 oktober 2022

@Joannie normaal betaal je dan geen 130 en krijg je 60 gestort.
Dan word je voorschot vergoed betaald door de overheid, en die 60die over is krijg je zelf als je die 2x aan de kant zet heb je bijna 3maand waar je geen voorschot voor hoeft betalen.

Peter 18 oktober 2022

@Gonny
Wat? Als je normaliter een voorschot van 130 euro betaald een nu 60 euro credit krijgt zit je toch precies op de 190 euro die je van het Rijk hebt gekregen?

Patrick Smulders 18 oktober 2022

Hoe zit het met stadsverwarming als energiemaatschappij via Ennatuurlijk, krijgen wij geen compensatie omdat we geen gasaansluiting hebben?

Joannie 18 oktober 2022

@Patrick Smulders, de stadsverwarming wordt ook doormiddel van gas verwarmd en moet je dus ook aan gas meebetalen en het plafond is 1200 voor gas en 2900 voor stroom en die 1200 hebben ze een berekening gemaakt stond voor 42 gj. Nou die maak ik niet op in een jaar daar komt ook natuurlijk warm water en douchen bij.

I.verstraaten 18 oktober 2022

Hoe zit dat met HEM maatschappij waar zoveel over te doen is.heb geen vertrouwen meer in de maatschappijen

Peter 18 oktober 2022

@I.verstraaten
Dat is slechts 1 (ziekte) speler die onder een aantal merknamen legaal mensen oplicht. Als je door 1 malafide bedrijf geen vertrouwen meer hebt in de hele sector ga je het heel zwaar krijgen in het hele leven. Geen boodschappen meer doen bij de Plus omdat de Jumbo meewerkt aan witwassen? Niet meer op vakantie omdat de top van Europarcs aan illegale verhuur deed. Nee. De meeste maatschappijen zijn gewoon betrouwbaar. Wat mij persoonlijk verbaast is hoe naïef en ontwetend sommige mensen zijn. We weten tegenwoordig gelukkig allemaal dat een smsje van de bank niet echt is en het appje van het nieuwe telefoonnummer van je dochter ook niet echt van haar afkomstig is. Maar wanneer je een contract tekend van 5 jaar verplicht afnemen met variabele tarieven (die dus elke maand een stuk hoger kunnen worden), dan denk je toch ook niet helemaal helder na?

Gemeenschapshuis ,,De Beemde". 18 oktober 2022

Krijgen Buurt/Gemeenschapshuizen ook 2 x 190 euro ?

per 18 oktober 2022

@Gemeenschapshuis ,,De Beemde”. Het is bedoeld voor mensen met een kleinverbruikersaansluiting . Een kleinverbruiker elektriciteitsaansluiting is een aansluiting op het net met een maximale doorlaatwaarde van ten hoogste 3*80 A. Een belangrijk kenmerk van een kleinverbruikersaansluiting is dat u maandelijkse voorschotten betaalt en jaarlijks een afrekening krijgt van uw leverancier.

Gerrit 18 oktober 2022

Ik heb in mijn garage een aparte meter komt dat adres ook in aanmerking voor compensatie?

Jaap 18 oktober 2022

@Gerrit ik had het toch gezegd.

Peter 18 oktober 2022

@Gerrit als jouw garage en eigen huisnummer (in de BAG) heeft wel. Als jij op huisnummer 8 woont en je garage huisnummer 8-B, 8-2 of bijvoorbeeld 8-GAR wel. Dan is het een eigen adres met eigen hoofdaansluiting.

Anton 18 oktober 2022

@Gerrit
Nee, er is per adres 1 primaire aansluiting en alleen daarvoor krijg je het bedrag.

Bosch Bart 18 oktober 2022

Wat bij een sociaal contract

Schrijf een reactie

Ontvang tot € 600,-
welkomstkorting