Vanaf vandaag halvering terugleververgoeding bij Vattenfall
Voor veel klanten van Vattenfall met zonnepanelen is er vandaag teleurstellend nieuws. Het energiebedrijf verlaagt de terugleververgoeding voor zonne-energie van 16,8 naar 7,6 cent per kWh. Dat is een ruime halvering.
De verlaging geldt voor alle 1,3 miljoen klanten met een variabel energiecontract. Lang niet iedereen heeft een overschot aan zonne-energie, maar zij die dat wel hebben, zullen de impact voelen in hun portemonnee.
Terugleververgoeding per 1 augustus
Een overzicht van de actuele stroomprijs en terugleververgoeding bij Vattenfall:
Contract | Stroomprijs | Terugleververgoeding |
---|---|---|
Variabel | € 0,389 | € 0,076 per kWh |
Vast (1 jaar) | € 0,327 | € 0,045 per kWh |
Vast (3 jaar) | € 0,382 | € 0,045 per kWh |
Vattenfall vergelijken met overige aanbieders? Check hier het actuele prijsoverzicht.
Energierekening duurder
Voor huishoudens met een overschot aan zonne-elektriciteit betekent dit dat de energierekening duurder wordt. De mate waarin zij erop achteruitgaan, hangt af van het geleverde overschot.
In de praktijk lever je 9,2 cent in op elke kilowattuur die je netto aan het net teruglevert. Als je veel overschot hebt, kan dat een verlies betekenen van enkele honderden euro’s.”
Koen Kuijper (Energie-expert)
Voorbeeld:
- Richard en Sietske hebben in hun huishouden een overschot van 1.500 kWh op jaarbasis.
- In plaats van 16,8 cent per kWh krijgen zij nog maar 7,6 cent, een verschil van 9,2 cent.
- Dat betekent een jaarlijks verlies van: 9,2 x 1.500 = 138 euro
Aanbod groter dan de vraag
Volgens Vattenfall is de verlaging nodig omdat het stroomaanbod op zonnige dagen vaak groter is dan de vraag. Dit kan ertoe leiden dat de marktprijs negatief wordt.
De energieleverancier maakt verlies als de terugleververgoeding hoger ligt dan de werkelijke waarde van de teruggevoerde elektriciteit.
Hoogste terugleververgoeding
Mogelijk heeft dit nieuws je doen besluiten om te kiezen voor een energiebedrijf dat nog wel een royale terugleververgoeding biedt?
Uit een rondgang van energievergelijk.nl geven deze bedrijven op dit moment het meeste voor je overtollige zonnestroom:
- Energie VanOns (flexcontract): 15,4 cent per kWh
- Green Choice (alle contracten): 11,5 cent per kWh
- Powerpeers (jaarcontract en modelcontract): 11 cent per kWh
Een compleet overzicht met alle actuele terugleververgoedingen vind je hier.
Marcel van der Vlugt
Juist nu verminderen, nu de opbrengsten lager worden. Dat is toch raar. Mindere opbrengsten en toch omlaag. Je zou het andersom bedenken.
Adrie
Je zegt in het artikel dat de energierekening duurder wordt en dat in het voorbeeld een verlies van 138 euro is.
Dat is eigenlijk niet correct je zet de mensen op het verkeerde been. de energierekening wordt niet duurder, men krijgt minder geld voor het overschot na salderen.
Het verlies van 138 euro is geen verlies maar minder winst.
Overigens ben ik het zeker niet eens met deze manier van doen door de energiemaatschappijen.
Duur verkopen en goedkoop inkopen.
Bert
@Adrie
Scherp en correct opgemerkt.
Het mooie is ook nog eens dat de energieleverancier deze ‘extra’ elektra zelf netjes door verkoopt met wat winst….
Cor van der Pol
Geen goede keuze voor Vattenfall gaat klanten kosten Ben al jaren klant ga toch overwegen te veranderen
Jasper
@Cor van der Pol
Ze willen juist dat die mensen die veel overschot hebben verdwijnen.
Ze verdienen aan mensen die stroom kopen bij ze en niet aan de mensen die ze als accu gebruiken en dan einde jaar ook nog stroom over hebben. Dat kost ze gewoon geld aan het einde van de rit want op moment dat de zon schijnt kost stroom voor hun ook bijna niets.
Fried Sluijter
@Cor van der Pol
Cor dat ben ik met je eens.
Eerst bestookt Vattenvall je met reclame om via Feenstra zonnepanelen aan te schaffen en dan deze aanzienlijke verlaging. Al 35 jaar klant bij Vattenvall en zijn voorgangers nu waarschijnlijk het laatste jaar.
Marcel
@Bart
Het kopje ‘Vraag groter dan aanbod’ moet denk ik ‘Aanbod groter dan vraag’ zijn.
Bart Koenraadt
@Marcel
Klopt, dank. Het is aangepast.