In 2023 hebben huishoudens met een laag inkomen opnieuw recht op een energietoeslag. Hoewel deze aankondiging al plaatsvond op Prinsjesdag vorig jaar, is het tot op heden nog niet mogelijk om deze toeslag daadwerkelijk aan te vragen.
In dit artikel komt aan bod:
- De oorzaak van de vertraging
- Het belang van de energietoeslag
- De verwachting van de uitkeringsdatum
We duiken er gelijk in.
Vertraging bij regering
Het wetsvoorstel over de toeslag is pas recent naar de Tweede Kamer gestuurd. Hierdoor zal het dossier pas na de zomer worden behandeld.
Het afgelopen jaar werd een uitzondering gemaakt voor het prijsplafond en verschillende koopkrachtmaatregelen, waarbij de Tweede Kamer werd gepasseerd. Zo’n uitzondering is enkel gerechtvaardigd in noodsituaties.
Nu gaat dit dus niet gebeuren en moeten de reguliere paden bewandeld worden. Dit zorgt voor een flinke vertraging.
Broodnodig door hoge energierekening
Ondanks de diverse koopkrachtmaatregelen die door het kabinet zijn genomen, blijft het voor veel inwoners een uitdaging om de eindjes aan elkaar te knopen, mede door de hoge energieprijzen.
Volgens berekeningen van het CBS is de energierekening in vergelijking met vorig jaar met ruim 600 euro gestegen. Het is dan ook begrijpelijk dat veel mensen moeite hebben om deze financiële last te dragen.
Wil je weten of je in aanmerking komt voor de energietoeslag? Je kunt hier per situatie vinden wat de maximale netto maandinkomsten mogen zijn.
Frustratie gemeenten groeit
Veel gemeenten zijn gefrustreerd over de gang van zaken met betrekking tot de energietoeslag. Zij hebben al hun voorbereidingen gedaan en waren begin dit jaar al klaar om de toeslag uit te keren.
Het uitblijven van groen licht vanuit de overheid zorgt voor vervelende situaties bij de inwoners. Om tegemoet te komen, hebben sommige gemeenten al 500 euro uitgekeerd aan inwoners met een laag inkomen als voorschot op de energietoeslag.
Op zijn vroegst in oktober
De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) verwacht dat de energietoeslag op zijn vroegst pas in oktober zal worden uitgekeerd. Voordat dit mogelijk is, moet het wetsvoorstel eerst worden goedgekeurd door zowel de Tweede als de Eerste Kamer. Deze goedkeuringsprocedure zal naar verwachting plaatsvinden na het zomerreces, dat loopt van 7 juli tot 11 september.
Gelukkig hebben gemeenten ruimschoots de tijd gehad om zich voor te bereiden op de uitvoering van de toeslag. Hierdoor wordt verwacht dat zodra de goedkeuring is verkregen, de uitkering vrij snel kan plaatsvinden.
Dít soort nieuws voortaan als eerste?
Zet Energievergelijk.nl aan als voorkeursbron en Google laat je ons energienieuws vaker en sneller zien. Eén vinkje, meer is het niet.
Zet het vinkje aan
Te belachelijk voor woorden dat elke keer de gewone burgers de pineut zijn door dat slome gedoe in denhaag. Daar.zit men er warmpjes bij en ligt men niet wakker van een 100tjes meer betalen. In oktober zijn er veel mensen waar het water nog meer aan de lippen zal staan. De gemeentes hadden ook na kunnen denken net zoals met de eerste uitbetaling maar nee die werken ook van geen kanten mee het boeit ze daar ook geen moer hoe het met hun inwoners gaat .
@Ingrid
Ik sta achter jou woorden ,want datik de waarheid .
@Ingrid
Je hebt volkomen gelijk. Den Haag denkt aan Den Haag.
De gewone burger zoals gebruikelijk de dupe
@Ingrid
Volledig mee eens!