Begin oktober is het wetsvoorstel ‘eenmalige energietoeslag 2023’ aangenomen in de Eerste Kamer. Dat betekent dat gemeenten groen licht hebben gekregen om huishoudens met een laag inkomen te compenseren voor hun energiekosten.
Uit een rondgang van energievergelijk.nl blijkt echter dat er aanzienlijke verschillen zijn in de wijze waarop verschillende gemeenten deze toeslag implementeren. De hoogte van de toeslag, de criteria voor toekenning en de uitbetalingsdatum verschillen aanzienlijk.
In dit artikel probeer ik daarom opheldering hierover te geven door uit te leggen:
- Wanneer de toeslag wordt uitbetaald
- Hoe hoog de toeslag wordt
- Of je wel of niet in aanmerking komt
Nieuwe informatie (31 oktober): Wil je weten wanneer, hoeveel en wie de energietoeslag ontvangt? Check het nu hier.
Wanneer ontvang je de energietoeslag?
Een van de meest gestelde vragen is wanneer de energietoeslag op de bankrekening wordt gestort.
Dit hangt af van:
- Je persoonlijke situatie (1, 2 of 3)
- De gemeente waarin je woont
Lees ook: Wanneer wordt de energietoeslag 2023 uitbetaald? (+ datums per gemeente)
Situatie 1: je ontvangt een uitkering voor levensonderhoud
Als je een uitkering krijgt voor levensonderhoud (bijstand, IOAW of IOAZ) dan ontvang je de energietoeslag automatisch op je rekening.
De verwachting is dat de energietoeslag tussen eind oktober en eind december aan je wordt overgemaakt.
De toeslag wordt eerder uitgekeerd aan de mensen die het vanzelf krijgen. Zo wordt voorkomen dat er aanvragen binnenkomen van mensen die de toeslag eigenlijk al automatisch zouden krijgen.
Situatie 2: je ontving in 2022 ook energietoeslag
Als je in 2022 ook al energietoeslag ontving, dan wordt er gekeken of je in 2023 weer aan de voorwaarden voldoet.
Voldoe je aan de voorwaarden?
Dan hoef je de toeslag niet aan te vragen en ontvang je deze vanzelf.
De uitkering zal naar verwachting echter later plaatsvinden dan de groep die een van de gemeente bijstand of inkomensondersteuning krijgen, omdat er eerst moet worden getoetst of je er recht op hebt.
Naar verwachting kun je de energietoeslag tussen begin december en begin januari op je bankrekening terugzien.
Situatie 3: je ontving eerder nog geen energietoeslag
Ontving je eerder nog geen energietoeslag en krijg je geen uitkering voor levensonderhoud? Maar is je inkomen wel beneden het sociale minimum van 120 of 130 procent?
Dan kun je zelfstandig een aanvraag doen. Aanvragen is op moment van schrijven (12 oktober 2023) nog niet mogelijk.
Wanneer je energietoeslag van 2023 kunt aanvragen, hangt af van je gemeente, maar ligt tussen begin november en begin januari (2024). De uitkering zal na de aanvraag naar verwachting nog maximaal een maand op zich laten wachten.
De meeste Nederlanders die recht hebben op de energietoeslag kunnen deze vanaf 1 november aanvragen via de gemeente. In sommige gemeenten kun je pas vanaf 1 januari 2024 een aanvraag doen.
Neem contact op met jouw gemeente via het telefoonnummer 14 + je netnummer voor meer informatie. Ter voorbeeld: voor de gemeente Rotterdam is het nummer 14010 en voor Amsterdam 14020.
Hoe hoog is de toeslag (€ 800 of € 1.300)?
Volgens de Rijksoverheid is de hoogte van de toeslag in principe 800 euro.
Maar als we naar individuele gemeentewebsites kijken, zien we verschillen: de meeste vermelden 800 euro, terwijl anderen 1.300 euro als het toegekende bedrag hebben staan.
Waar komt dit verschil vandaan?
Veel gemeenten hebben hun inwoners eind 2022 of begin 2023 al een voorschot gedaan van 500 euro. Dit betekent dat er nog een restbedrag van 800 euro overblijft om in 2023 uit te betalen.
De grote vraag is nu hoe het zit met personen die in 2023 een nieuwe aanvraag indienen. Krijgen zij het volledige bedrag van 1.300 euro, of wordt hen, net als degenen die al een voorschot hebben ontvangen, slechts 800 euro toegekend?
Onrechtvaardig
Het laatste lijkt sterk het geval te zijn, blijkt uit navraag van energievergelijk.nl bij meerdere gemeenten. Kortom, inwoners die voor 2023 een nieuwe aanvraag doen, krijgen dus slechts 800 euro. In gemeenten die geen voorschot uitkeerden, wordt wel het volledige bedrag van bedrag van 1.300 euro overgemaakt.
Dat lijkt wat onrechtvaardig, zeker gezien er in 2023 meer inwoners recht hebben op de energietoeslag dan in 2022.
Kom jij in aanmerking?
Verde kan het per gemeente verschillen of je wel of niet voor de energietoeslag in aanmerking komt. Sommige hanteren een grens van 120 procent van het sociale minimum, terwijl andere een limiet van 130 procent instellen.
Hieronder staan de de maximale netto maandinkomens waarop je in aanmerking komt voor de energietoeslag, op basis van 120 procent van het sociaal minimum:
| Situatie | Netto maandinkomen* |
|---|---|
| Alleenstaand, 21 jaar tot pensioenleeftijd | € 1.434,79 |
| Alleenstaande ouder, 21 jaar tot pensioenleeftijd | € 1.434,79 |
| Getrouwd of samenwonend, 21 jaar tot pensioenleeftijd | € 2.049,70 |
| Alleenstaand en gepensioneerd | € 1.596,80 |
| Getrouwd of samenwonend en gepensioneerd | € 2.168,64 |
Info 20 grootste gemeenten
Hoe zit het in de 20 grootste gemeenten van Nederland met de hoogte van de energietoeslag en de toegepaste bijstandsnorm in 2023?
Een overzicht:
| Gemeente | Energietoeslag 2023 | Bijstandsnorm |
|---|---|---|
| Amsterdam | € 800 | 130% |
| Rotterdam | € 1.300 | 120% |
| Den Haag | € 800 | 130% |
| Utrecht | € 800 | Niet bekend |
| Eindhoven | € 800 | 120% |
| Groningen | Niet bekend | Niet bekend |
| Tilburg | € 800 | 120% |
| Almere | € 1.300 | 120% |
| Breda | € 800 | 130% |
| Nijmegen | Niet bekend | Niet bekend |
| Apeldoorn | € 800 | 130% |
| Arnhem | € 1.550 | 120% |
| Haarlem | € 1.300 | 130% |
| Haarlemmermeer | € 1.300 | 130% |
| Enschede | Niet bekend | Niet bekend |
| Amersfoort | Niet bekend | Niet bekend |
| Zaanstad | Niet bekend | Niet bekend |
| s-Hertogenbosch | € 800 | 120% |
| Zwolle | € 800 | 130% |
| Leeuwarden | € 800 | 150% |
Hoe zit het met studenten?
Ook studenten hebben recht op energietoeslag, hetzij in een aangepaste vorm. Een flinke groep studenten kan rekenen op een uitkering van 400 euro.
Studenten met een uitwonende basisbeurs én aanvullende beurs komen in aanmerking, en studenten die langer studeren en eerder een aanvullende beurs kregen.
De tegemoetkoming wordt begin januari (2024) uitgekeerd via de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO). Dit gebeurt automatisch aan iedereen die er recht op heeft. Aanvragen is niet nodig.
Vragen of opmerkingen?
Laat het ons horen in de reacties hieronder.
Je kunt ook met je eigen gemeente contact opnemen via het telefoonnummer 14 + je netnummer. Ter voorbeeld: voor de gemeente Rotterdam is het nummer 14010 en voor Amsterdam 14020.
Koen Kuijper
M. Flier
Mag ik vragen waarom Dordrecht er niet bijstaat??
AOW
@M. Flier
Dit is een typische vraag aan de redacteur!
Maar ik denk vanwege ruimtegebrek!
Het artikel wordt onleesbaar als alle gemeenten in Nederland waren vermeld!
Badi
Vorig jaar heb ik energietoeslag gekregen en woon ik nu in andere stad, moet ik opnieuw aanvragen?
AOW
@Badi
Ja.
Bij uw vorige gemeente bent u immers uitgeschreven!
Ton
Niet normaal al die verschillen per gemeente, het tarief van energiemaatschappijen is overal het zelfde.
En dat wil dan een Europa, kunnen niet eens in eigen land alles gelijk trekken.
Jose bolwerk
@Ton
De gemeente Vught vraagt ook om een vermogensgrens van een bijstandsnorm! Ook voor mensen met een laag inkomen en een groot of klein vermogen.
AOW
@Jose bolwerk
Past de gemeente Vught volgens u óók een vermogenstoets toe tijdens de aanvraag van de Energietoeslag?
Weet u de vrijstellingsbedragen!
Boven welk bedrag komen ze niet in aanmerking?
Bij voorbaat dank.
Karin
Dus als je in 2022 de toeslag hebt gekregen, krijg je die nu automatisch? Hoef je dus niet meer aan te vragen?
AOW
@Karin
In Situatie 2 van het artikel zet de redacteur dat uitvoerig uiteen!
Leest u dat eerst maar eens even door.
Wellicht is uw vraag dan meteen voor u duidelijk.
Eddy
Ik heb altijd in Belgie gewerkt en ben sinds 2003 in Nederland gaan wonen. Ik ben dus grensarbeider. Ik ben sinds kort met vervroegd medisch pensioen gezet. En krijg dit van België. Ik ben getrouwd, en heb een koopwoning. Helaas heeft mijn vrouw geen enkel inkomen en geen recht op geen enkele steuning op basis van een tegemoetkoming. Dus ik ben degene die alles moet betalen alleen, en heb een koopwoning met sinds kort een enorm hoge hypotheek. Ik ben toen ik in 2003 in NL ben komen wonen samen met mijn vrouw, flink in het zak gezet door ING Bank en hebben mij een beleggingshypotheek aangesmeert. Wat helemaal mis is gelopen en hun mooie aan smeer praatjes. Ook heb ik hoge energiekosten, ondanks dat ik niet veel verbruik. Het is bijna niet te doen om rond te komen. Ook hebben we geen enkel recht op zorgtoeslag wel hebben we in het verleden al wel een keer eerder energie tegemoetkoming gekregen, wat we zelf moesten aanvragen en veel moeite voor moesten doen voordat dat ons werd goedgekeurd.
Mo
@Eddy
Daar zou ook meer controle/nieuwe regels over moeten komen,Ik denk dat veel mensen zijn
ingetrapt in de ‘mooie’ praatjes van de banken met hun hypotheken waardoor ze net als u nu in de problemen zijn gekomen sterkte!
Khatera
Hallo, ik heb een vraag ik weet het niet van gemeente westerkwartier energetoeslag ik heb een keer aanvragen van energetoeslag 2023 ik heb allen keer keer geld bijna E 525 gekregen maar ik
Ik moet nog een keer aanvragen doen of hoeft niet???
Graag ik hoor van jou
Groetjes van Khatera Hussaini
Oner
@Khatera
Je hoorde 800 of 1300 te krijgen. Vaak in 2 delen. Kijk dat nog even na. Als je in de bijstand/minima zit dan krijg je de energietoeslag voor volgend jaar automatisch.
Alex
Een gemeente mag het bedrag verlagen als thuis woonde kinderen ook inkomsten hebben of kunnen gaan werken.
Dan wordt een bepaalde bedrag bij gerekend met de inkomsten van de ouders.
Ook de inkomsten van een studerende kind die nog thuis woonde wordt gewoon gezien als inkomsten.
AOW
@Khatera
Uit uw inzending maak ik op dat u de Energietoeslag 2022 al heeft ontvangen!
Voorts heeft u ook al een deel van de Energietoeslag 2023 ontvangen!
De rest van de Energietoeslag 2023 maakt de gemeente Westerkwartier nog dit jaar aan u over.
Krijgt u dat toch niet, neem dan onmiddellijk weer contact op met de gemeente Westerkwartier.
Leenstra
Heeft Limburg ook energie toeslag of niet ?
AOW
@Leenstra
Ja, in heel Nederland.
Mo
@AOW
Hoe vaak is hier al niet antwoord op gegeven attent dat u het nog doet.
Wordt er een beetje moe van mensen,zoek het zelf eens uit allemachtig!
E Bergsma
@Mo wat een kort lontje. Al wordt deze vraag 100 x gesteld, wat dan nog?
AOW
@E Bergsma
Helpt u die mensen dan met een duidelijk antwoord?
Mo
@E Bergsma
Heeft niets met een kort lontje te maken hoor maar meer met ongeloof hoe
mensen niets goed lezen hier en elke keer dezelfde vraag stellen een fijne dag verder 🙂
Ronnie
@Mo
U heeft volkomen gelijk wat betreft het niet goed (kunnen) lezen, van sommige personen, en dan ook herhaaldelijk de zelfde vraag stellen.
U, en bijvoorbeeld ik, kunnen dat wel. Beter is het om niet te ergeren aan laaggeletterden. Niet reageren. Dat is rustgevend voor beiden partijen. ( Dit ter info )
J.R Meijerink
@OW
Krijg ik ook toeslag.woon alleen
AOW
@J.R Meijerink
Dat hangt van uw inkomen af.
Het beste kunt u dat vragen bij uw gemeente.
AOW
@J.R Meijerink
En bij sommige gemeenten ook hoeveel spaargeld u bezit!
Amaya
Belachelijk en niet eerlijk dat verschil per Gemeente.
AOW
@Amaya
Dat ben ik volledig met u eens!
Yvonne
Ik heb een AOW ,en een klein pensioen heb ik recht ook recht op ,op een energietoeslag?
AOW
@Yvonne
Als u met de optelsom van uw AOW pensioen + aanvullend pensioen onder het drempelinkomen blijft, heeft u zeker recht op de Energietoeslag 2023!
Omdat de hoogte van het drempelinkomen niet in elke gemeente het zelfde is kunt u veel beter even contact opnemen met uw gemeente!
Succes Yvonne!
gertjan
@AOW
hallo yvone jij heb ook recht op die energie toeslag
Will
@AOW
Hóe hoog is het drempelinkomen met een AOW en een klein aanvullend pensioenbedrag.
AOW
@Will
Ik had zo’n vraag al behandeld bij @Yvonne.
AOW
@AOW
Sommige gemeenten willen ook van u weten of u met uw spaargeld boven de door hen vastgestelde vermogensgrens komt!
In de gemeente Smallingerland zijn die:
Vermogensgrens alleenstaand € 7.605
Vermogensgrens gehuwd/ samenwonend/ alleenstaande ouder € 15.210.
U hoeft niet uw totale vermogen op te geven maar alleen of u met uw spaargeld boven die vermogensgrens komt!
Ben
Zodra er iets voor de onderkant van dit gave landje geregeld wordt, om te zorgen dat ze niet in de kou komen te zitten, begint iedereen, die niet in die situatie zitten, te schreeuwen : wij willen ook. Anders komt hun tweede vakantie in gevaar. Afgunst, die nergens op slaat. Die achterlijke maatregel, waar iedereen €190 kreeg, of je het nodig had of niet, is het toppunt van wanbeleid.
AOW
@Ben
Vooral wat J.D. hier schrijft in weerzinwekkend walgelijk!
Danna
@Ben
Zijn ook mensen met een uitkering die 2 x €1300,- + €380,- die hun contract voor 5 jaar vast hadden staan. Zijn dus niks meer gaan betalen. Maar wel he5 geld ontvangen
AOW
@Danna
Wat een geluksvogels hè!
Dat misgunt u ze toch niet?
Mo
@Danna
Wat een afgunst en jaloezie weer ga lekker in een hoekje zitten janken joh!
Mo
@Ben
Voor een grote grote groep mensen is dit zeker waar.Ik lees hier zoveel afgunst.
Dus werk je bv bij de tv en verdien je 1 miljoen per jaar kreeg je toch 190 euro bizar!
JD
Belachelijk al die armen die azen op de energietoeslag. Waarom zijn ze dan zo arm? Ga gewoon werken voor je geld. Lekker de hand ophouden en er zelf niets voor doen. Een ander werkt wel en zorgt er zelf voor dat hij niet arm wordt en die krijgt niks. Beter om het andersom te doen. De werkenden juist de toeslag geven als beloning. De toeslagen worden immers ook van hun loonbelasting betaald. En de niet werkenden juist geen toeslag geven. Dan komen ze misschien eens een keer sneller van de bank af om aan het werk te gaan. Zo worden ze alleen maar aangemoedigd om niks te doen. Een kromme zaak en heel oneerlijk! Uitzonderingen van de echte arbeidsongeschikten daargelaten. Maar ook daarin zit een hoop toneelspel.
AOW
@JD
Daar is ie weer!
Ziekelijk jaloers omdat hij nòg niets krijgt.
En weer vergeet hij de pensioneerden met alleen maar een AOW pensioen!
Ik weet wel hoe je die hele Energietoeslag zou moeten regelen maar dat is te duur en het duurt te lang!
Bij iedere aanvrager een medische keuring, een fiscale controle, een controle van de Energierekening en een bezoek aan huis!
Dan kan de overheid precies uitzoeken wie het werkelijk nodig heeft!
Silvia
@AOW
AOW is géén pensioen hoor?
AOW
@Silvia
Citaat van de website van de Sociale Verzekeringsbank
“ AOW-Home
De AOW (Algemene Ouderdomswet) is een basispensioen van de overheid voor mensen met de AOW-leeftijd.”
Mo
@AOW
Top idee! Kabinet leest u mee..?
Corry
@JD
Niet werken betekent per definitie niet NIET WILLEN WERKEN
het kan ook zijn NIET KUNNEN werken
En dan is het geld heel hard nodig
Sandra
@Corry
Helemaal mee eens!
edwin
@JD
De meeste mensen hebben altijd hard gewerkt en zijn door ziekte of handicap na hun eigen centen te hebben opgemaakt afhankelijk van instanties ja.
Ik heb ook altijd betaald voor een ander vroeger.
Dus denk na voordat je zo hard gaat brullen.
Irma
@JD
Volkomen met je eens in mijn omgeving ken ik er zat lekker de hand op houden en daarbij nog zwart werken. En daarbij krijgen ze alle toeslagen die je maar kan bedenken.
AOW
@Ivonne
Is dat netto?
Mo
@Ivonne
Ik vind dat ook heel oneerlijk.Ik zie ze ook werken in de ouderzorg ze lopen
op hun tenen om de ‘gaten’ van tekort personeel en het soms te makkelijk ziek
melden op te vangen daar komt bij dat ze worden ondergewaardeerd qua salaris.
Dus deze groep loopt de energietoeslag mis zo oneerlijk! koester deze mensen.
Dit geld uiteraard voor veel werkende mensen die er net boven zitten om het te
krijgen.
AOW
@Ivonne
Als ik er tijd voor kan vinden laat ik u zien, wat er onredelijk is in uw inzending!
Ik laat u in een berekening zien, wat het verschil is in inkomen tussen u en een alleenstaande die een AOW pensioen heeft zonder aanvullend pensioen!
Misschien wordt het u dan ineens duidelijk!
Ik betwist geenszins dat u hard moet werken voor uw inkomen!
Ton
@JD
Ik heb zoveel gewerkt al wordt jij 150 jaar zal je die uren niet halen nu ben ik afgekeurd mag ik dan zogenaamd mn handen niet ophouden gebruik je verstand eens man je lijkt wel gek
AOW
@Ton
Hij is al zo lang bezig op dezelfde walgelijke wijze, dat ik wel moet aannemen dat uw diagnose de enigst juiste is!
Ik kan u desnoods verwijzen naar eerdere dekmantels van @JD.
Hij gebruikt altijd dezelfde terminologie!
De webmaster heeft zijn reacties in het verleden al zo vaak gewist!
Carolien-Sunshine
@JD
Ik heb Wajong JD, omdat ik hersenletsel heb opgelopen en daardoor al tal van zaken die voor verl mensen niet zo.lastig zijn niet goed gaan en mijn leven daardoor erg ingewikkeld is.
Als ik zou gaan werken zou het nig ingewikkelder worden en ik zou meer stress ontwikkelen waardoor mijn leven verder uit balans raakt.
Niet iedereen hé zit op zijn if haar luie gat als de persoon Wia, Wajong of ern andere arbeidsongeschiktheidsuitkering heeft…..
En….ook al werken we dan niet betaald, de meeste werken kei hard en meer dan 8 uur per dag aan zichzelf …….
R.H.de Rooij
Ik heb Iva uitkering en in 3 pers. Huishouden.
Adm
Echt schande dat werkende mensen hard gestraft worden ze nergens maar ook nergens recht op hebben ze werken het hard en krijg het minste Ook moet nog kinderopvang toeslag terugbetalen en eind van het jaar ook nog . mensen met uitkering gewoon lekker van alles recht ,, dit is goed overheid ❤️❤️❤️
AOW
@Adm
Hoe krijgt u die hartjes in uw tekst?
Ik vind dat wel schalks!
Meestal werk ik vanaf een iPad.
Karel
@AOW
❤️❤️❤️
Deze staan bij je emoticoons/ toetsenbord van een mobieletelefoon
AOW
@Karel
Dank u.
Ze staan ook op mijn toetsenbord op m’n iPad maar komen na aanklikken niet in de reactie jammergenoeg.
Socrates vd veen
Het beste was .De energie weer van het rijk maken.En dan het geld wat die toeslagen allemaal kosten in mindering brengen op de energie nota.Dat alle energie afnemers een korting op hun nota krijgen .Dat zou het eerlijkst zijn.
Homerus vd klei
@Socrates vd veen
Een heel goed idee.
Dan krijgt iedereen korting, ook rijken.
Catootje
Ik kan daar niks over vinden maar mogen ze een vrijwilligersvergoeding optellen bij je uitkering/minimum inkomen voor het verkrijgen van de energie toeslag?
Voor de goede orde, een vrijwilligers- vergoeding 2022 max 1900 euro pjr .
Dennis
Ik heb samen met mijn vrouw wajong en komen boven de grens van 120%/130% maar met nu 3160kwu aan zonnepanelen op het dak betalen wij ook 233 euro aan gas en licht ipv 180 euro en wij krijgen dus nog niet een stuiver extra dus ook voor ons 53 × 12 = 636 euro meer per jaar aan kosten
Henk
@Dennis, samen met je vrouw Wajong betekent dus dat je netto bijna 2500 in de maand hebt. Daarbij in september nog 2 x 195 euro extra wat ook niemand heeft. Dan wil jij nog klagen dat je de energietoeslag niet krijgt. Schaam je
Jan
@Dennis
Je krijgt wel genoeg, lijkt me zo…..
Patricia
Echt schande dat werkende mensen hard gestraft worden ze nergens maar ook nergens recht op hebben ze werken het hardst en krijg het minste
3n dan bij engerie krijgen ze op de jaar afrekening ook nog eens terug
Patricia
Echt schande dat werkende mensen hard gestraft worden ze nergens maar ook nergens recht op hebben ze werken het hardst en krijg het minste
Anna
Ik heb tot 1 november 2023 een inkomen waarbij ik recht zou hebben op energietoeslag. Per 1 november ga ik meer uren werken en kom qua inkomen niet meer in aanmerking voor energietoeslag. Krijg je dan wel of geen energietoeslag?
AOW
@Anna
Dat ligt aan de peildatum die uw gemeente hanteert!
Bij onze gemeente is die te vinden op de website.
De meeste gemeenten gebruiken 01 september 2023!
Wijland
Waarom word het niet verrekend met je energie maatschappij als je al weinig te besteden heb is de verleiding groot om het extra geld snel op
Te maken als donderdag jaarrekening komt word dat dan een probleem
Jaffa
Maar stel je nou eens voor dat bepaalde producten ergens anders goedkoper zijn dan daar en hier dan moet je daar naartoe met het openbaar vervoer wat ook geld kost
Marcel
Een hoop geklaag allemaal,maar met mijn bijstand en toeslagen hou ik ruim geld over elke maand en leef echt niet zuinig,jullie willen zeker elke dag kaviaar eten.Nederlanders wat ik zelf ook ben zijn over het algemeen verwende mensen.Bovendien je gaat me toch niet vertellen dat je in die 2 jaar dat de energie wat duurde was duizenden euro’s per maand extra moesten betalen.De meeste hebben allemaal een vast contract,dus zijn echt niet meer gaan betalen.De energietoeslag kon ik gewoon besteden aan wat ik wilde,ik had hem gewoon over.Nu praat ik wel over de situatie dat ik alleen ben.Mensen.met kinderen krijgen volgens mij kinderbijslag.Dus dat eeuwige geklaag,dat jullie er zelf niet eens ziek van worden.Als de een zegt,ik ga dood,gaat de ander 2 keer dood dat is de Nederlander van deze tijd.Zo dan heb je nu een verhaal van iemand uit de bijstand en dat is meer als genoeg om goed van te leven.Prettige dag verder.
Mat Matheij
@Marcel
Fijn dat u van de bijstand goed kunt rondkomen. Met alle toeslagen nog buiten de energie toeslag heeft u vermoedelijk meer inkomen dan iemand met AOW.
Niet iedereen heeft een langlopend contract en wanneer de overheid niet het prijsplafond had ingesteld waren heel wat energie leveranciers failliet gegaan.
Sven
@Marcel
Goed van jou. Meeste hebben een aflopend contract gehad en dus hebben ze wel degelijk vele malen meer betaald als in hun contract was. Gas €1.40 p/k en elektra €0.40 p/kwh.
Als jou contract afloopt ga je ook anders piepen en je gaat het zeker merken in je uitgave. Dan ga jij 100% zeker voor die energieopslag. Nu krijg je em ook op je rekening gestort, dus neem aan dat jij em doorstart naar iemand die em wel nodig heeft of het afdraagt aan de voedselbank? Maar ik denk dat jij hem zelf houdt, ondanks dat je commentaar hebt op mensen die em wel nodig hebben.
Noname
@Marcel ze krijgen naast kinderbijslag ook kindgebonden budget! Reken maar is uit bij toeslagen.nl
Mat Matheij
Vreemd dat een bekende gemeente als Maastricht in het overzicht niet wordt vermeld. Het is onwaarschijnlijk dat deze hoofdstad van Limburg minder inwoners zou hebben als één van de genoemde.
Ans
Ik heb een aow uitkering kom ik in aanmerking woon in Apeldoorn
Mat Matheij
@Ans
U komt volgens het verstrekte overzicht in aanmerking voor de energie toeslag. Daar had u vorig jaar ook al recht op. Voor ouderen, dus AOW-ERS is de drempel hoog genoeg. U zult deze wel moeten aanvragen bij Sociale Zaken van uw gemeente.
AOW
@Ans
Mits u niet teveel aanvullend pensioen krijgt bij uw AOW inkomen want dan zit u boven het drempelinkomen welke in elke gemeente weer anders is!
Dat mogen ze tot op zekere hoogte zelf bepalen!
AOW
@AOW
Als u veel spaargeld heeft en de gemeente Apeldoorn past ook een vermogenstoets toe en u zit boven de vrijstelling dan krijgt u ook geen Energietoeslag!
De Friese gemeente Smallingerland past dat wek toe volgens @Petra!
Nancy
Heb ik daar ook recht op als u een budjetmeter hebt op een premie
AOW
@Nancy
Tenzij u in België woont, dan krijgt u geen Energietoeslag 2023 van Nederland!
Nancy
Heb ik daar ook recht op als u een budjetmeter hebt
AOW
@Nancy
Neem contact op met de gemeente waar u bent ingeschreven.
Daar kunnen ze u precies vertellen of u ervoor in aanmerking komt.
Als ze er zin in hebben!