Ondanks de lage temperaturen en onrust rondom gasleveringen staat de gasprijs op het laagste punt sinds tijden. Per kuub wordt vandaag 27,6 cent betaald op de Amsterdamse gasbeurs.
Deze aanzienlijke daling van de gasprijzen weerspiegelt zich ook in de huidige energiecontracten. De tarieven zijn verrassend genoeg zelfs lager dan die van afgelopen zomer, en dat ondanks de toename van de energiebelasting in 2024.
Welk energiecontract heeft op dit moment de laagste gasprijs in de markt? Dat zocht ik voor je uit.
Top 10: laagste gasprijzen
Hier zijn de top 10 energiecontracten waarbij je in januari 2024 de laagste gasprijs betaalt.
| Energiebedrijf | Gasprijs per m3 | Overstapbonus |
|---|---|---|
| 1. Budget Energie Variabel | € [spp pid=16 item=’gas_costs_variable’] | Geen |
| 2. Oxxio 1 jaar vast | € [spp pid=58 item=’gas_costs_variable’] | [spp pid=58 item=action_label] |
| 3. Powerpeers 1 jaar vast | € [spp pid=71 item=’gas_costs_variable’] | Geen |
| 4. Engie 1 jaar vast | € [spp pid=59 item=’gas_costs_variable’] | [spp pid=59 item=action_label] |
| 5. Innova Energie 1 jaar vast | € [spp pid=22 item=’gas_costs_variable’] | Afhankelijk van verbruik |
| 6. Coolblue 1 jaar vast | € [spp pid=57 item=’gas_costs_variable’] | € 125 CoolblueTegoed |
| 7. Oxxio 3 jaar vast | € [spp pid=70 item=’gas_costs_variable’] | [spp pid=70 item=action_label] |
| 8. Budget Energie 1 jaar vast | € [spp pid=55 item=’gas_costs_variable’] | [spp pid=55 item=action_label] |
| 9. Innova Energie 3 jaar vast | € [spp pid=93 item=’gas_costs_variable’] | Geen |
| 10. Budget Energie 2 jaar vast | € [spp pid=104 item=’gas_costs_variable’] | Geen |
Wil je weten wat jij maandelijks voor gas (en stroom) betaalt bij deze energiebedrijven?
Raadpleeg dan de energievergelijker.
Bonus meenemen in berekening
Bij het bepalen van je verwachte maandbedrag is het slim om de bonus ook mee te nemen. Bij sommige leveranciers kan deze oplopen tot meer dan 200 euro.
Zo is het jaarcontract van Engie op dit moment een hele interessante:
- Gasprijs: € 1,206 per m3
- Overstapbonus: € 250
Dynamisch contract voor gas
Voor wie van een stukje flexibiliteit houdt, kan voor alleen gas ook een dynamisch contract afsluiten. Het all-in dynamische gastarief ligt hier op circa 1,119 euro per kubieke meter, wat lager is dan bij welk ander contract dan ook.
De gasprijs is opgebouwd uit:
- Beursprijs gas
- Energiebelasting
- Inkoopkosten
- Plus 21% btw over het totale bedrag
Zo is de gasprijs op 18 januari opgebouwd:
| Kostenpost | Gas (per m3) |
|---|---|
| Kale gasprijs (TTF) | € 0,276 |
| Energiebelasting | € 0,583 |
| Inkoopkosten | € 0,080 |
| Btw | € 0,180 |
| Totaal | € 1,119 |
Saillant detail is de hoge energiebelasting, die wel twee keer zo hoog is als het kale tarief.
Je kunt een dynamisch gascontract afsluiten bij de volgende aanbieders:
- Next Energy (+ € 25 korting)
- ANWB Energie
- Frank Energie
- Pure Energie
- Energie VanOns
- Eneco
Variabel? Stap dan over
Duidelijk is in elk geval dat iedereen die op dit moment nog een variabel energiecontract heeft flink kan besparen. Bijna 4 miljoen huishoudens heeft nog zo’n contract. De hoge besparingsmogelijkheden zijn te danken aan het feit dat de tarieven bij veel van deze contracten ruim boven de 1,40 euro per kuub liggen.
Door een switch te maken bespaar je op iedere kuub zo’n 15 tot 20 cent. Bovendien profiteer je in veel gevallen van een overstapkorting.
Dít soort nieuws voortaan als eerste?
Zet Energievergelijk.nl aan als voorkeursbron en Google laat je ons energienieuws vaker en sneller zien. Eén vinkje, meer is het niet.
Zet het vinkje aan
Met de kennis van vandaag had ik helemaal geen vast contract bij budget energie moeten afsluiten en moeten gaan voor het prijsplafond in 2023 en de variabele tarieven in 2024 en bij Vandebron een vast contract op iets latere datum moeten laten ingaan
Maar dat zou een zeker risico geweest zijn in de winter en dat risico is nog steeds aanwezig
@WRM
Prijsplafond had je niet nodig met dynamisch: bleef het RUIM onder!
Vast en helemaal variabel is schijnzekerheid en die schijnzekerheid wordt duurbetaald met geld dat de energieleverancier in z’n zak steekt terwijl je dat met dynamisch zelf zou houden (en eventueel zou kunnen sparen/reserveren voor het onwaarschijnlijke maar altijd zeer korte geval dat dynamisch eventjes boven vast zou uitkomen.
Vast/variabel = DUURBETAALDE SCHIJNZEKERHEID
@Goel
Wat mensen zich niet realiseren is dat wanneer je bv 1 jaar vast hebt, je GEMIDDELD slechts 6 maanden hebt als energieprijzen onverwacht fors stijgen. Na die 6 maanden zal ook jij fors meer gaan betalen omdat hogere energieprijzen.
Die zogenaamde “”zekerheid”” die je krijgt met vaste contracten zijn slechts zeer tijdelijk en mogelijke bescherming die je daarmee tegen prijsverhogingen koopt zijn zeer beperkt. Daarentegen mis je ook nog eens de forse besparingen die je hebt met dynamische energie, die gemiddeld altijd lager zal zijn omdat je geen risico-opslag vanwege de speculatie op de termijnmarkt voor in de toekomst ingekochte energie, hoeft te betalen.
Vaste/variabele energie is maar voor één partij goed en dat is de energiemaatschappij.
Ik heb het afgelopen jaar ~60% prijsverlaging van gas meegepakt met mijn dynamische contract: vaste contracten dus NIET.
@Goel
Helemaal mee eens. Geen zakkenvullers nodig.
@Goel
Daarnaast: bij ECHT FORSE prijsverhogingen proberen die energiemaatschappijen onder jouw contract uit te komen door onaangekondigd veel meer te gaan rekenen voor jouw energie. Doen zij dat niet, dan gaan zij failliet waarna jij alsnog FORS HOGERE ENERGIEPRIJZEN gaat betalen bij een nieuwe energiemaatschappij.
Nogmaals: Vast/variabel = DUURBETAALDE SCHIJNZEKERHEID