Plus- en minpunten
- 100% Nederlandse groene stroom
- Hoge duurzaamheidscore
- Transparante tarieven
- Overstapkortingen voor alle klanten
- Tarieven niet altijd gunstig
Vandebron tarieven
De huidige tarieven van Vandebron zijn € 0,244 per kWh stroom en € 1,147 per m³ gas. Deze tarieven zijn berekend voor het goedkoopste contract in de energievergelijker op 12 december 2025.
Volledig overzicht van de energietarieven bij Vandebron:
| Contract | Stroomprijs per kWh | Gasprijs per m³ |
|---|---|---|
| Dynamisch | € 0,254 per kWh | € 1,121 per m³ |
| Variabel | € 0,264 per kWh | € 1,219 per m³ |
| Vast (1 jaar) | € 0,244 per kWh | € 1,147 per m³ |
| Vast (2 jaar) | € 0,243 per kWh | € 1,164 per m³ |
| Vast (3 jaar) | € 0,243 per kWh | € 1,239 per m³ |
De tarieven worden dagelijks gecontroleerd.
Terugleververgoeding
Voor stroom die je netto teruglevert ontvang je bij Vandebron een vergoeding van € 0,160 per kWh.
Terugleverkosten
Voor elektriciteit die je teruglevert aan het net betaal je bij Vandebron terugleverkosten.
Over Vandebron
Vandebron is een unieke energiehandelaar- en leverancier. Het bedrijf is eigenlijk een soort marktplaats waar energie rechtstraaks van de boer gekocht kan worden. Het gaat dan om stroom op gewekt door middel van windkracht, biomassa en zonne-energie. De afnemer weet bovendien precies wat voor energie hij koopt en waar deze wordt opgewekt.
Vandebron is ontstaan in 2013 door middel van investeringen van verschillende organisaties, zoals Rabobank, WNF, TU-Delft en de Universiteit Wageningen.
Vandebron hanteert geen marge om zo een betere prijs af te dwingen voor de producent en consument.
De stroom geleverd via Vandebron wordt voor een groot deel geleverd door windmolens in Nederland.
Contactgegevens
- E-mail: vragen@vandebron.nl
- Telefoon: 0880 444 555
- Website: www.vandebron.nl
Ben geen klant van Van de Bron (blijkt onderdeel van Essent te zijn, zal me niet verbazen als essent ook de toeslag voor zonnepanel houders gaat invoeren.
Doen alles om de winst te maximaliseren
Uit principe dus geen van de bron en geen Essent
Zelf geen zonnepanelen en daarom blij dat ik ben geswitcht. Snap de boosheid van sommigen hier, maar als je geen zonneenergie hebt, is dit gewoon een hele goedkope leverancier! Website en service zijn gewoon erg goed ook. Binnen paar minuten had ik iemand aan de lijn.
Voor mij een 10!
Van de Bron is zo goed begonnen destijds gericht op groene energie. Zonnepanelen: het werd allemaal gestimuleerd. En dan nu die vaste leveringstoeslag voor zonnepaneelbezitters. Sorry, maar ik ga nu weg bij Vandebron: solidariteit: heel goed, maar niet op deze wijze. Dus …… er zijn genoeg andere aanbieders in een turbulente markt.
Ooit gekozen als groene leverancier. Nu zorgen ze ervoor dat iedereen hun panelen van het dak halen en willen ze terug naar kolen!
leef in een appartement dus niets te maken met zonnepanelen. kreeg hoogte van de verlaging bij van de bron. super scherp 1 jarig contract afgesloten met een bonus. aanrader!
Eerst iedereen zonnepanelen aangaan smeren en vervolgens een heffing invoeren. Laat ze lekker hun windmolens willen uitzetten. Niet graaien bij de mensen die hun zuurverdiende centjes hebben reinvested in zonnepanelen.
Omdat het energienet overbelast is (taak en onkosten niet van de energieleverancier maar van de netwerkbeheerder) resulteert in hogere kosten? Van de netwerkbeheerder.
Schandalige leverancier, die klanten met panelen als melkkoe gebruikt. Met deze misinformatie zou deze leverancier een fikse boete moeten krijgen.
Volgens mij verre van 100% groen. Om de hoge prijzen te verantwoorden zeggen ze dat ze 80% grijze energie gebruiken..
Als ze echt 100% groen zouden zijn dan zouden ze ver onder de 37ct kwh stroom moeten kunnen
Er is niet nagedacht over de gevolgen voor mensen die net boven een grens komen van de terugleverkosten. Als je b.v. 2100 kWh teruglevert betaal je het tarief voor 2000-3000 kWh (schaal 3) over de gehele 2100 kWh. Dan betaal je voor die 100 kWh extra € 102,20. Het is veel eerlijker om schaal 1 te berekenen over de eerste 1000 kWh, schaal 2 over 1000-2000 kWh, enz.
Als ze deze berekening handhaven is het voordeliger om je zonnepanelen uit te schakelen als je net boven een schaalgrens uitkomt, dat moet je dan uit gaan rekenen – misschien wel voor de eerste 200 kWh boven een schaalgrens.
@Henk Pel
Vind je dat echt? Ik vind dat ze NIETS extra door zouden mogen berekenen!
Het zijn boeven! Laten ze die zonnepanelen farms maar beboeten van teveel terugleveren. Daardoor kunnen consumenten soms niets terugleveren.
Daarnaast betaal je al voor opslagkosten energie. Dat zou dan dus betekenen dat vandebron dubbele kosten doorberekenen aan consumenten…
Wat hoor ik daar !!!!!!!!!!!.gaan jullie kosten berekenen over de stroom die mensen met zonnepanelen terugleveren.
SCHOFTIGER kan zeker niet, verdienen of is dat graaien wat jullie doen nog steeds niet genoeg .
Bij van de Bron wachten ze tot iedereen in het bezit is van zonnepanelen dan kunnen ze lekker goedkoop inkopen
Ik hoop dar iedereen naar een andere leverancier gaat dan verdwijnt van de Bron vanzelf van het toneel
@Louis
Precies dat! Er worden al kosten doorgerekend zoals opslag kosten van stroom. Dit is gewoon puur verrijkingnover de rug van de consument. Laat ze die zonnepanelen farms maar aanpakken. Die zorgen al vaak voor een overbelasting waardoor je als consument niets kan opwekken/ terugleveren. Dat zijn vaak buitenlandse investeringsmaatschappijen gelieerd aan de energiemaatschappijen.
Smeerlappen zijn het!
Juridisch is dit sowieso aan te vechten
Fijne leverancier vind alleen jammer dat je geen duidelijke tabellen hebt om in te zien
Fijne energieleverancier die me niet ongevraagd lastig valt met telefoontjes over nieuwe contracten etc. De website zou wat meer mogelijkheden mogen bieden of misschien nog handiger, een app waarmee sneller inzichtelijk wordt wat verbruikt wordt, wat de huidige prijzen zijn, teruglevering en andere handige opties.
Tot nu toe, nagekomen wat ze beloofde.
Mijn ex en ik zijn al drie jaar uit elkaar en alles staat nog steeds op zijn naam, die ze trouwens ook nog eens verkeerd gespeld hebben. Het schijnt onmogelijk te zijn om het contract over te zetten op mijn naam. Daarbij worden de nieuwe tarieven onbetaalbaar, dus ik ben niet van plan om te verlengen.
Prima service en een goed contract
Contact verliep telefonisch zeer prettig. Werd duidelijk voorgelicht over de maatschappij. Kreeg ruim de tijd om het contract na te lezen voordat ik eventueel ging bevestigen. Ze houden zich aan hun woord. Heb nog geen moment spijt van overstap.
Ben heel te vreden met mijn energieleverancier. Daarbij wil ik graag mijn deel leveren naar een mooiere en schonerer wereld . Daarbij krijg je ook nog voordelen , vanwege de windmolens die ook weer schone energie leverd en de cliënten weer voordeel van hebben . Vandaar dat ik zeer tevreden ben met van de Bron . Met vriendelijke groet , C. Schoonoord .
Ik ben al enkele jaren jaren afnemer bij energieleverancier Van de Bron. Tot op heden heb ik daar geen spijt van mede door onder andere:
fatsoenlijke en goedkope energietarieven,
nakoming van het contract
nakomen van gedane beloften.
Ook belangrijk: in deze periode van prijsstijgingen van elektra en gas is geen enkele druk uitgeoefend om het contract (vast) te wijzigen of een ander contract te nemen.
Heel prettig is dat er maandelijks een overzicht komt van het verbruik van elektra en gas met een verwijzing naar het verbruik van een andere priode.
En: de website is zeer duidelijk en helder, bijvoorbeeld het elektrisch (op)laden van de auto met de mogelijke plus- en minpunten.
Kortom: het bedrijf van Van de Bron is efficiënt en de medewerkers zijn meedenkers en praktisch in de omgang.
Je kunt dit bedrijf nog gewoon bellen als je vragen heb.
Wijzigingen worden snel uitgevoerd.
Geachte M. Voor al onze vragen worden wij netjes te woord gestaan en krijgen wij altijd een bevredigend antwoord.Wij hopen van harte dat dit altijd zo zal blijven,maar naar onze belevingen zal dat wel goed komen.
Maandelijks een perfect overzicht van mijn verbruik en de kosten hiervan. Tevens overzichten van het gemiddelde verbruik van gas en stroom van andere verbruikers, waarbij wij altijd duidelijk onder deze gemiddelde verbruiken liggen. Daarnaast geven ze diverse mogelijkheden aan om tot een lager verbruik te komen. Voor ons is dit prima en goede informatie m.b.t. onze energiekosten.
Prima duurzame energiebedrijf , met een duidelijke visie en een overzichtelijke website. Deskundige en vriendelijke helpdesk, waar men geduldig met je meedenkt. Elke maand digitaal een duidelijk overzicht van je energieverbruik. Ik kan deze energieleverancier van harte aanbevelen.
Goed contact en duidelijke uitleg, met veel geduld, bij vragen
VandeBron is al jaren mijn stabiele energieleverancier. Een geweldig duidelijk overzichtelijke app met tips om zuinig met energie om te gaan. Elektriciteit opgewekt door zonne-energie en gasleveranties tegen normale prijzen. Teruglevering van mijn opgewekt vermogen door mijn zonnepanelen zonder problemen. Niet opdringerig maar degelijk vakmanschap kenmerken VandeBron, die ik met een gerust hart aan anderen kan aanbevelen.
Ben daar net klant
Dus kan er nog niet teveel over zeggen